Rozpoznanie szkarlatyny u 5-latka a wynik ASO w normie

Witam U mojego 5letniego syna miesiąc temu została rozpoznana przez lekarza pediatre szkarlatyna i właczony antubiotyk po zakończeniu leczenia zrobiliśmy mu dwukrotnie badanie aso które jest w normie czy to oznacza że jednak nie była to szkatlatyna?

Milena Lubowicz

Szkarlatyna obecnie jest trudna do rozpoznania, gdyż już nie przebiega tak klasycznie jak kiedyś. Ujemne ASO właściwie wyklucza infekcje paciorkowcową, w tym szkarlatynę.
Pozdrawiam