Rozpulchnione migdałki u 4,5-letniego syna a konieczność podcięcia

Mój syn ma 4,5 roku, ma rozpulchnione migdały po wizycie u laryngologa dowiedzieliśmy sie że trzeba je podciąć, niewiem czy to jest dobry pomysł. On jest jeszcze mały i z tego co wiem to istnieje prawdopodobieństwo że to odrośnie, dodam też że pare lat temu byliśmy u innego laryngologa dał lek od alergii Claretine w syropie i migdały były małe. Mały choruje też na astme oskrzelową wiec nie wiem czy ten zabieg jest potrzebny czy można to jakoś inaczej wyleczyć prosze o odpowiedz z góry dziekuje

Jeśli migdałami są przerośnięta, nie tylko rozpulchnione ( takie są w czasi infekcji) i ich przerost utrzymu,je się długo, utrudnia oddychanie, jest przyczyną nawracających infekcji laryngolog decyduje o ich podcięciu