Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozrzedzenie struktury kostnej w okolicach guzka większego

Witam mam 29 lat. Od dłuższego czasu boli mnie prawy bark,zrobiłem sobie zdjęcie RTG, a oto opis. Poszerzenie szpary stawowej w st.obojczykowo-barkowym prawym do 8mm, norma do 3mm-zerwanie więzadeł, rozrzedzenie struktury kostnej w okol.guzka większego k. ramiennej prawej. wysepka kostna w okol.szyjki k. ramiennej prawej. Dodam że pracuję na narzędziach wibracyjnych,czy to może mieć wpływ na wynik zdjęcia?.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ortopedy. Charakter wykonywanej pracy może mieć wpływ na obraz jaki uzyskano w badaniu,.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam serdecznie,

Jeśli chodzi o rozrzedzenie struktury kostnej, to sugerowałbym wykonanie diagnostyki w kierunku osteoporozy, czyli badania densytometrycznego (densytometrii) w lokalizacji odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz szyjki kości udowej.
Sugerowałbym również udanie się z wynikiem badania RTG do lekarza ortopedy lub kierującego na badanie w celu konsultacji.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy