Rozrzedzenie struktury kostnej w okolicach guzka większego

Witam mam 29 lat. Od dłuższego czasu boli mnie prawy bark,zrobiłem sobie zdjęcie RTG, a oto opis. Poszerzenie szpary stawowej w st.obojczykowo-barkowym prawym do 8mm, norma do 3mm-zerwanie więzadeł, rozrzedzenie struktury kostnej w okol.guzka większego k. ramiennej prawej. wysepka kostna w okol.szyjki k. ramiennej prawej. Dodam że pracuję na narzędziach wibracyjnych,czy to może mieć wpływ na wynik zdjęcia?.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ortopedy. Charakter wykonywanej pracy może mieć wpływ na obraz jaki uzyskano w badaniu,.

Witam serdecznie,

Jeśli chodzi o rozrzedzenie struktury kostnej, to sugerowałbym wykonanie diagnostyki w kierunku osteoporozy, czyli badania densytometrycznego (densytometrii) w lokalizacji odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz szyjki kości udowej.
Sugerowałbym również udanie się z wynikiem badania RTG do lekarza ortopedy lub kierującego na badanie w celu konsultacji.

Pozdrawiam.