Rozrzedzenie struktury kostnej w okolicach guzka większego
Witam mam 29 lat. Od dłuższego czasu boli mnie prawy bark,zrobiłem sobie zdjęcie RTG, a oto opis. Poszerzenie szpary stawowej w st.obojczykowo-barkowym prawym do 8mm, norma do 3mm-zerwanie więzadeł, rozrzedzenie struktury kostnej w okol.guzka większego k. ramiennej prawej. wysepka kostna w okol.szyjki k. ramiennej prawej. Dodam że pracuję na narzędziach wibracyjnych,czy to może mieć wpływ na wynik zdjęcia?.

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ortopedy. Charakter wykonywanej pracy może mieć wpływ na obraz jaki uzyskano w badaniu,.
Witam serdecznie,
Jeśli chodzi o rozrzedzenie struktury kostnej, to sugerowałbym wykonanie diagnostyki w kierunku osteoporozy, czyli badania densytometrycznego (densytometrii) w lokalizacji odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz szyjki kości udowej.
Sugerowałbym również udanie się z wynikiem badania RTG do lekarza ortopedy lub kierującego na badanie w celu konsultacji.
Pozdrawiam.