Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozstanie a myśli samobójcze

Dziś przeżyłam kolejne rozstanie. Choć jest to już 7 w życiu (w ciągu niecałych 3 lat), nie potrafię dojść do siebie. Płaczę, krzyczę, mam ochotę się pociąć, dziś cudem nie skoczyłam z okna... Przed upływem miesiąca brałam lek Paxtin, ale go odstawiłam z powodu lepszej sytuacji w życiu i samopoczucia. Wtedy właśnie poznałam tego chłopaka. Niestety, podczas ostatniej wizyty (przyjechałam w niedzielę) zaczęło się między nami ewidentnie psuć, był zimny i nieczuły. Przed godziną przyjechałam do domu, jestem po 5 walerianach, krzyczę i płaczę, mam czarne myśli... Boję się, czuję się samotna, skrzywdzona i bezradna. Co mam robić?

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Gdy ukochana osoba odejdzie

Paulina Witek Psycholog, Warszawa
74 poziom zaufania

Na pewno powinnaś zgłosić się do lekarza psychiatry. Odstawianie tego typu leku powinno odbywać się pod ścisłą kontrolą lekarza, a objawy, które odczuwasz są bardzo niepokojące. Myślę, że poza farmakoterapią powinnaś zdecydować się także na wizytę u psychologa. Dlaczego kłótnia z chłopakiem wywołała tak silne emocje? Co jest powodem nawiązywania krótkich relacji z mężczyznami? To wszystko powinnaś przepracować na terapii, aby móc w przyszłości wchodzić w dojrzałe relacje, oparte przede wszystkim na zaufaniu i czułości, której potrzebujesz. W tej chwili powinnaś jak najszybciej skontaktować się z lekarzem prowadzącym, aby ustalić formę dalszego postępowania leczniczego. Jeśli masz myśli samobójcze, koniecznie potrzebujesz takiego wsparcia, a nie ma na co zwlekać.

Pozdrawiam serdecznie!

Mgr psychologii klinicznej, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy