Rozstanie z partnerem uzależnionym od marihuany

Od kilku lat byłam w związku z osobą uzależnioną od marihuany,Codziennie ten sam widok od dłuższego czasu krzyczałam,kontrolowałam.Przyznal ze ma problem i nie wie jak z nim skonczyc chciałam żeby poszedł na leczenie bo ma cel w życiu.Niestety nie jesteśmy razem stwierdził ze to toksyczne. Skąd u mnie te zachowania?

Dzień dobry, związek z osoba uzależnioną jest bardzo trudny. Zwykle dzieje się tak że partner bardzo chce "wyleczyć" pomóc uzależnionemu i wpada w spirale współuzależnienia. Krzyki, próba kontroli, nakłanianie od leczenia jest wpisane w schemat. Rzadko jednak udaje się nakłonić partnera do leczenia. Proszę zwrócić się o pomoc do psychoterapeuty uzależnień , nie dla partnera lecz dla siebie, bo jak widzę mimo iż nie jesteście już Państwo razem, Pani nadal to przeżywa.Ze szponów współuzależnienia trudno wyzwolić się czasem równie trudno jak z nałogu. Powodzenia.

Skąd u Pani to zachowanie? O jakie zachowanie Pani pyta? O krzyki, awantury, kontrolę? Jeśli o to, to próbowała Pani najlepiej, jak Pani się wydawało, że będzie użyteczne, poradzić z trudnością partnera i tym samym trudnością w Waszej relacji. Jeśli szuka Pani odpowiedzi na te pytania, najlepiej, mimo, że związek już zakończony, poszukać ich wspólnie z psychoterapeutą.

Dzień dobry, wygląda na to, że ma pani wyrzuty spowodowane tym, że chciała pani chronić partnera. Partner na ten moment wybrał niestety marihuanę. Tak to się dzieje w związkach z osobą uzależnioną, że ta atakuje najbliższych kiedy musi odstawić daną substancję. Pozdrawiam.