Rozstanie z partnerką a stany depresyjne

Witam, Mam 25 lat i zaczałem borykać sie z poważnym dla mnie problemem psychicznym. Rozstałem sie z moja dziewczyna po długim związku. Popadłem w stan depresyjny z którego długo nie mogę wyjść. Głównym problemem jest to, że straciłem popęd seksualny. Ciężko mi jest zainteresować sie inna kobietą. Co robic? Bardzo proszę o pomoc.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które mogą zakończyć się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego / Poradni Seksuologicznej (w ramach NFZ) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Witam, zbyt mało danych Pan podaje, aby odpowiedzieć, co sie zadziało i jakie są przyczyny Pana problemów. Zachęcam do wizyty u psychoterapeuty gdzie bedzie miał Pan możliwość poszukania przyczyn i rozwiązań dla stanu w jakim sie Pan znalazł. Pozdrawiam

Dzień dobry,
Rozstanie z partnerem wiąże się z szeregiem zmian i koniecznością reorganizacji dotychczasowego funkcjonowania. Takie zaburzenie równowagi może powodować osłabienie nastroju, jak i wspomniane przez Pana dolegliwości. Dlatego warto skonsultować się z terapeutą, który pomoże Panu odnaleźć się w nowej sytuacji i odzyskać stabilność.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska

Rozstanie to zazwyczaj doświadczenie wiążące się z wieloma bardzo trudnymi emocjami. Pogodzenie się ze stratą wymaga czasu, więc zainteresowanie innymi kobietami nie musi pojawić się od razu. Najpierw trzeba odżałować stratę. Jeśli emocje związane z rozstaniem utrudniają funkcjonowanie i odbierają radość życie warto je przepracować w kontakcie z psychoterapeutą. Zachęcam do umówienia się na wizytę z psychologiem w okolicy.
Elżbieta Grabarczyk
ppp-salamandra.blogspot.com