Rozstanie z toksycznym partnerem

witam, rozstałam się z partnerem po toksycznym zwiazku ktry trwal 5 lat ponad, teraz ponownie wpadlam w depresje, byl dla mnie jak powietrze czy powinnam isc na terapie czy dac sobie czas? caly czas o nim mysle nie potrafie normalnie funkcjonowac bez niego bo sie boje zycia, nie wiem co robic prosze o pomoc

Dzień dobry,

Tak, jak najbardziej może się Pani udać na konsultacje, podczas której psychoterapeuta zdiagnozuje Pani trudności i być może zaproponuje psychoterapię.
Być może warto rozważyć podjęcie terapii grupowej ?

Dzień dobry, nie wiem ile czasu minęło od rozstania. Jednak jeżeli źle sobie pani radzi zachęcam do konsultacji z psychologiem na której ustalicie państwo dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Rozstania są bolesne - same w sobie. Tym bardziej ładunek emocjonalny wzrasta, gdy związek był toksyczny - wtedy nie chodzi nawet o samą tęsknotę po rozstaniu, co o przeżywanie wszystkich nagromadzonych podczas związku emocji. Proponuję udać się na spotkanie z psychologiem i opowiedzieć po krótce o Pani sytuacji. Być może potrzebna będzie dłuższa terapia, podczas której przepracuje Pani toksyczną znajomość i dopiero wtedy będzie Pani mogła odzyskać równowagę. pozdrawiam.