Rozstępy na brzuchu po ciąży

Dzień dobry, po ciąży pojawiły mi się rozstępy na brzuchu. Próbowałam stosować wiele kremów, ale niestety nie wiele mi pomogły. Jak mogę się ich pozbyć? I ile kosztowałoby to?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Usuwanie rozstępów po ciąży można przeprowadzić w gabinecie kosmetycznym. Wówczas kosmetyczka wykonuje zabieg, stosując kosmetyki zawierające bardzo silnie działające substancje (zawierające duże ilości witamin, wyciągi z komórek zwierzęcych i aminokwasy), które wnikają w skórę i zmniejszają rozstępy poprzez regenerację naskórka. Zabieg u kosmetyczki przeprowadza się w ciągu kilku wizyt. W trakcie pierwszego spotkania miejsce na ciele, na którym są rozstępy, smaruje się specjalnym oczyszczającym tonikiem, a następnie nakłada się specjalny krem i na 40 minut przykłada sie maskę gipsową, dzięki której krem wnika lepiej w skórę. Rozstępy nie znikną po pierwszym zabiegu, ale dopiero po pewnym czasie. Dobry sposób na rozstępy po ciąży to także terapia laserowa. Pomimo iż jest to bardzo kosztowna metoda, to daje niemal 100% efekty wygładzenia skóry. Przed zabiegiem warto skonsultować się z dermatologiem, który wskaże, która z metod laserowych jest najodpowiedniejsza.

Witam Panią serdecznie,
Tak właśnie zostałyśmy stworzone przez Matkę Naturę....Rozstępy to problem wielu z nas, ale istnieje szereg metod aby je zminimalizować. Do jednych z najskuteczniejszych a jednocześnie najmniej powikłanych (powodujących przejściowe czy też stałe skutki uboczne) jest DERMAPEN.
Należy go w przypadku rozstępów połączyć z mezoterapią dzięki której skóra ma większy potencjał regeneracyjny i składniki potrzebne do tego procesu a także można go połączyć z naświetlaniem lampą LED.
Serdecznie pozdrawiam
Agnieszka Gomolińska
konsultant medyczny/kosmetolog