Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozstępy na nogach u 18-latki

Mam 18 lat i od kilku lat tworzą mi się na noga rozstępy. Są już po wewnętrznej stronie ud i pod kolanami nie wygląda to ładnie. :( wstydzę się założyć spodenki, sukienkę i itd. Chcę to jakoś zlikwidować ale nie wiem jak. Używałam jakiś kremów ale nie widzę żadnych efektów. Proszę doradźcie co powinnam zrobić
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Czym są piegi?

Są przyczyną kompleksów, chociaż wiele kobiet traktuje je jako swój największy atut. Piegi - bo o nich mowa mogą być błogosławieństwem lub przekleństwem. A czym tak naprawdę są piegi? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. W organizmie młodej kobiety bardzo często brakuje estrogenów, które są odpowiedzialne między innymi za elastyczność skóry, ponieważ pobudzają syntezę elastyny. Elastyna natomiast wraz z kolagenem tworzy zwartą strukturę, pełniącą funkcję „rusztowania” podtrzymującego skórę. Przebudowa ciała podczas dojrzewania to nie tylko wzrost masy tłuszczowej. W ciele dorastającej kobiety kształtuje się także szkielet. Rozpieranie skóry może być potęgowane poprzez rozrost kości miednicy. W wyniku takiego rozciągania, skóra właściwa pęka, a przez powstałe pęknięcia zaczyna prześwitywać biel powięzi pokrywającej tkankę podskórną.Można zastosować środki zmniejszające widoczność szpecących śladów, jednak z czasem pęknięcia te powinny same całkowicie zniknąć. Przede wszystkim należy jednak zadbać o odpowiednią dietę. I nie chodzi tu o ograniczenie jedzenia, by utrzymać wagę, a raczej o nabranie zdrowych nawyków żywieniowych, opartych na racjonalnych i regularnych posiłkach. Należy unikać przy tym zbędnych, pustych kalorii. Polecane jest także uprawianie sportów. Najlepszy wpływ na tego typu problemy ma pływanie.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
Proponuję:
1. laser Nd;Yag + erbowy lub frakcyjny co2, fraxel
na zmianę z
2. mezoterapią Conjonctylem
mam bardzo dobre efekty po tej terapii u moich pacjentek.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy