Rozszczep kręgosłupa, wodogłowie, porażanie wiotkie kończyn dolnych a wskazania do operacji stóp końsko-szpotawych

Dzień dobry Panie Doktorze.Mam 24 lata i od urodzen ia choruję na roszczep kręgosłupa i wodogłowie,porażenie wiotkie kończyn dolnych i mam również stopy końsko szpotawe,które w dzieciństwie nie zostały zoperowane.Czy teraz w dorosłym życiu byłaby możliwość aby je zoperować?? są one bardzo małe jak u malutkiego dziecka i niestety wstydzę się ich.Ja poruszam się na wózku od urodzenia.Bardzo proszę o odpowiedź gdyż jest to dla mnie bardzo ważne.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. U osób dorosłych jedynym sposobem na wyleczenie jest zabieg chirurgiczny. W czasie jego trwania chirurg dokonuje wydłużenia ścięgna Achillesa i powięzi podeszwowej.