Rozszerzanie diety i wysypka

chłopiec 4 miesięczny, zaczęłam wprowadzać pokarmy stałe tj marchewkę, marchewkę z ziemniakiem, dynię z ziemniakiem...na brzuszku pojawiła sie drobniuteńka, czerwona wysypka.. czy rozszeżenie diety może byc jej przyczyną i czy powinnam przestać na jakiś czas podawac mu ww pokarmy. karmie piersią i sztucznym mlekiem - chłopiec waży 9 kg, 69cm (waga urodzeniowa 5 kg i 64 cm).proszę o poradę.

Milena Lubowicz

Nie można wykluczyć, że to właśnie wina któregoś z wprowadzonych pokarmów. Proponuję na chwilę je wykluczyć, a gdy wysypka zejdzie zacząć podawanie od nowa. Należy wprowadzać jeden nowy produkt naraz, po czym odczekać 2-3 dni zanim wprowadzimy następny, żeby mieć pewność co jest przyczyną alergii.
Pozdrawiam