Rozszerzanie diety metodą BLW

Witam, co sądzi Pan/Pani na temat popularnej ostatnio metody żywienia niemowląt, która nazywa się BLW? dziecko je samodzielnie rączkami jedzenie podawane w kawałkach nie w papkach. Czy jedzenie w takiej formie nie zaburza trawienia i nie powoduje bólów brzuszka? czy niemowlę jest w stanie dobrze pogryźć i przeżuć kawałek jabłka czy marchewki? Pozdrawiam i dziękuję serdecznie za odpowiedź :)

Milena Lubowicz

Podawane pokarmy należy dostosować stopniem miękkości do wieku dziecka oraz tego ile ma ząbków. Na początku proszę zacząć podawać miękkie kawałki, np: banana czy ugotowanej marchewki. Stopniowo można dodawać nowe pokarmy, pamiętając żeby nie podawać kilku nowych rzeczy na raz, gdyż w przypadku alergii nie będzie Pani wiedzieć co dziecko uczuliło. Jedzenie takie trawienia nie zaburza, ale musi być dostosowane do wieku dziecka.
Pozdrawiam