Rozszerzanie diety półrocznego dziecka

Witam Właśnie zaczęłam rozszerzać dietę mojemu 6-miesięcznemu synkowi który od początku jadł wyłącznie moje mleko. Podczas prób podania warzyw i kleiku ryżowego mały ma odruch wymiotny, płacze i absolutnie nie chce ich jeść. Inaczej jest z owocami. Uwielbia jabłko. Co zrobić by synek polubił inne smaki niż słodki i jak długo można unikać warzyw.

Witam, najlepiej jest zaczynać zaznajamianie dziecka ze smakami właśnie od warzyw, a nie owoców. Smak słodki powinien być wprowadzany nieco później, gdyż może on później w preferencjach dziecka wypierać inne smaki, Tak się prawdopodobnie stało u Pani dziecka. Jednak nic straconego. Proponuje połączyć ulubione jabłko np. z ugotowanym warzywem. Wpierw do jabłka dodać niewielką ilość warzywa, a następnie nieco większą, aż w końcu jabłko będzie tylko niewielkim dodatkiem. Powinno się udać! Pozdrawiam.