Rozszerzenie porów po stosowaniu szczoteczki do twarzy

Kupiłam szczoteczkę do czyszczenia twarzy jednak chyba zbyt intensywnie jej użytkowałam bo moje pory strasznie się rozszerzyły! Wiedziałam, że mam je rozszerzone ale teraz mam straszne dziury na policzkach (przy nosie)a dodatkowo jak się uśmiechnę,to pory łączą się i robią się takie paski,jakby zmarszczki. Skóra w tym miejscu jest sucha i ściągnięta.Jest to możliwe,żebym zniszczyła sobie twarz szczoteczką? Używałam jej tylko 3 razy ale chyba zbyt mocno. Da się uratować tą skórę?Czym ją nawilżać?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do dermatologa. Proponuje zaprzestać stosowania tej szczoteczki.