Rozszerzona szyjka macicy u kobiety w ciąży

Jestem w bardzo wczesnej ciąży (nie widać na usg), lekarz stwierdził, że mam lekko rozszerzoną szyjkę macicy, wcześniej dość mocno ogrzewałam brzuch i piłam herbatki przeczyszczające, myślałam, że brzuch boli na okres, zabezpieczałam się więc wykluczyłam ciąże. Czy mogłam jakoś zaszkodzić ciąży? Czy rozszerzona szyjka może być objawem obumarcia płodu? Dodam, że lekko pobolewa mnie podbrzusze i troszkę bardziej kręgosłup.
KOBIETA ponad rok temu

Co to znaczy wczesna ciąża? Ile tygodni?.
Postępowanie: prowadzenie ciąży-kontakt z lekarzem prowadzącym. Ocena USG 7-8 tydzień, dalej USG 11-14 tydzień.