Rozwarcie zewnętrzne - 1 cm w 27 tygodniu ciąży. Czy to jest coś poważnego?

Witam!
Byłam u lekarza i stwierdził, że mam rozwarcie zewnętrzne na 1 cm. Jestem w 27 tygodniu ciąży. Dał mi skierowanie do szpitala. Pytałam się, czy będą mi coś robić w szpitalu. Lekarz powiedział, że moje leczenie polega w 50 proc. na leżeniu i odpoczywaniu, a w drugiej połowie na braniu leków (L*** - brałam już w wcześniej ten lek, bo miałam krwawienie po stosunku, najprawdopodobniej od nadżerki).
Czy to jest coś poważnego i czy nie wystarczy, jak będę w domu cały czas leżała?
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W podobnych sytuacjach nie zawsze istnieje wskazanie do hospitalizacji. Widocznie jednak lekarz ocenił, że ryzyko porodu przedwczesnego jest na tyle wysokie, że warto, by była Pani pod stałą kontrolą, albo też chce tylko, by lekarze na oddziale patologii ciąży poobserwowali Panią przez jakiś czas. Nie musi to znaczyć, że spędzi Pani resztę ciąży w szpitalu.

Pozdrawiam serdecznie!