Rozwiercenie zębów z powodu przetoki u 24-miesięcznego dziecka

witam. syn (obecnie 24 miesiace) miał lapisowane jedynki i dwójki górne z powodu próchnicy, niestety mimo to wszystkie cztery zęby zostały rozwiercone z powodu przetoki na dziąśle, dentysta upiera się przy zostawieniu zębów, czy nie lepiej byłoby usuniecie tych zębów w znieczuleniu miejscowym ( bezpieczniejszym niż narkoza ) dodam że od rozwiercenia zębów nie ma ponownej przetoki. proszę o odpowiedz.

Witam,
usunięcie zębów może wiązać się z koniecznością wykonania u dziecka utrzymywacza przestrzeni. Tak więc uważam, że jeśli po rozwierceniu zębów przetoki nie pojawią się należałoby pozostawić zęby (jeśli dziecko jest ogólnie zdrowe).