Rozwój 5-letniej dziewczynki

Jestem mama 5 letniej dziewczynki, z szeregiem problemów. Córka bardzo słabo mówi, łączy jedynie dwa wyrazy z pośród wyrazów opanowanych przez siebie np. mama idzie, mama czytać. Córka jest nadpobudliwa, ma problemy z koncentracją, nie potrafi rysować-jest na etapie bazgroł, preferuje układanki typu puzzle. Kiedy słyszy hałas np. pisk dzieci, pracującą wiertarkę czy motor zatyka uszy, natomiast głośna muzyka nie jst dla niej dyskomfortem. Kiedy się ekscytuje napina dłonie i je odchyla-wykręca.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Teoria Becka

A. T. Beck jest twórcą teorii poznawczej, która wykorzystywana jest przy leczeniu depresji. Na czym polega wspomniana teoria poznawcza? Na ten temat wypowiada się psychiatra - Agnieszka Jamroży.

Witam

Konieczna jest wielospecjalistyczna diagnoza Pani córki. Proszę udać się do psychologa dziecięcego, który przeprowadzi z Panią szczegółowy wywiad dot. rozwoju córeczki, wykona badanie psychologiczne i prawdopodobnie zaleci konsultacje z innymi specjalistami (z lekarzem - dziewczynka może zostać skierowana przez lekarza np. na bad. EEG i badanie słuchu,. z logopedą oraz z terapeutą integracji sensorycznej).Wyjaśnienie co odpowiada za takie funkcjonowanie Pani córki umożliwi wprowadzenie odpowiednich metod terapii i rehabilitacji.

Pozdrawiam
Katarzyna Binder

Psycholog, coach i trener umiejętności psychospołecznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy