Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozwój dziecka w wieku 2,5 roku

witam jetem mama 2,5 letniego synka synek malo mowi ała,bach,am nie i to wszystko jest pogodnym i wesolym dzieckiem nasladuje wszystkie gesty miny.niezawsze reaguje na imie kontakt zwrokowy tez nie zawsze ale jest tak czasami ze dlugo sie sie patrzy w moje oczy gdy mu czytam ksiazki gdy czegos mu zabraniam to jest placz choc nie zawsze chodzi ladnie za raczke ogolnie lubi sie smiac przytulac,nie boi sie obcych ludzi ani dzieci ani zwierzat prose mi powiedziec czy mam sie czyms martwic?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Na logopedę nigdy nie jest zbyt późno

Im wcześniej rozpoczniemy leczenie u logopedy, tym krócej terapia będzie trwać. Dlatego też nie warto z tym zwlekać, kiedy tylko zauważymy problemy z mówieniem u naszego dziecka, powinniśmy udać się do specjalisty. O tym, jak pomóc dziecku w prawidłwym mówieniu opowiada aktorka i logopeda Anna Powierza.

Witam....

Z tego co Pani napisała synek rozwija się prawidłowo. Niektóre dzieci zaczynają mówić później czasami nawet do 3,5 r.ż używają pojedynczych słów. Proszę go obserwować,ale nie przejmować się nadmiernie tym, że mówi pojedyncze wyrazy. Jako rodzice często boimy się o swoje dzieci, porównujemy ich rozwój z innymi dziećmi a tym czasem każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Pozdrawiam serdecznie.

0

Myślę że wszystko jest w porządku. Mowa rozwija się w różnym stopniu u różnych dzieci i może mieć swój "pik" w innych okresach. Proszę się nadmiernie nie przejmować, gdyż z pani opisu wynika że dziecko rozwija się prawidłowo. Proszę obserwować i ewentualnie za rok, jeśli mowa nie zacznie się przez ten czas rozwijać, udać się na konsultację psychologiczną. Pozdrawiam

0

Na pewno dziecku jest potrzebna pomoc logopedy, diagnoza psychologa określi, czy potrzebna jest dziecku terapia. Niepokojące są objawy: mowa nisko rozwinięta, poziom kontaktu wzrokowego /unikanie, patrzenie wgłąb, a nie na osobę/ . Należy również przyjrzeć się, czy w domu nie ma nadmiaru bodźców /telewizor, muzyka, itp./
Psychoterapeuta Małgorzata Nikonowicz

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Uwagę zwraca słabiutki rozwój mowy. Logopedzi alarmują, że w wieku dwóch lat dziecko powinno wypowiadać około dwustu słów. Trzeba skonsultować się z logopedą i zapewne podjąć terapię w tym kierunku.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy