Rozwój dziecka w wieku 8 miesięcy

witam, mam 8 m-czną córeczkę i zaczynam się o nią niepokoić, problem polega na tym,że córcia nie robi właściwie "nic" co powinny robic dzieci w jej wieku, jest dzieckiem bardzo mało ruchliwym, w ogóle nie interesuje się zabawkami, nie wyciaga po nie rączek, ulubione zajęcie to oglądanie swoich rączek i wkładanie ich do buzi, nie siedzi nie raczkuje,nie przewraca się na boki , nie trzyma butelki, nie włoży sama np chrupka do buzi itp itd ,martwie sie ze to objawy autyzm,

Witam. To, że Córka jest dzieckiem mało ruchliwym, nie siedzi, nie raczkuje, nie przewraca się na boki, nie włoży sama chrupka do buzi, nie wyciąga po zabawki rączek nie musi świadczyć o autyzmie. Najprawdopodobniej dziewczynka ma nieprawidłowe napięcie mięśniowe. Koniecznie trzeba zgłosić te objawy pediatrze, który pokieruje Państwa na dalszą diagnozę - do lekarza neurologa i/lub rehabilitanta.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Opóźnienie rozwoju psychoruchowego w pierwszym roku życia może mieć wiele przyczyn. Może je ocenić lekarz specjalista rehabilitacji dziecięcej, wspomagany przez psychologa dziecięcego. Proszę nie tworzyć czarnych scenariuszy, ale bez zbędnej zwłoki umówić córkę do Poradni Rehabilitacyjnej dla dzieci (skierowanie od pediatry). Ćwiczenia i wskazówki specjalisty pomogą rozwijać umiejętności córeczki, bez względu na ich przyczynę.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Proponuję by Pani udała się do rehabilitanta dziecięcego. I tu bym nie czekała. Może Pani poprosić o skierowanie od pediatry ( dziwne, że sam nie dał) do Ośrodka Wczesnej Interwencji Terapeutycznej, gdzie córeczką zajmą się kompleksowo i pod każdym względem.

Pozdrawiam,
Karolina Gajek