Rozwój osobisty studenta psychologii

Dzień dobry. Otóż jestem studentem psychologii 1 roku. Mam uczucie, że chciałbym rozmawiać z ludźmi mądrzejszymi ode mnie, doświadczonymi, posiadającymi wiedzę. Niestety (zabrzmi to źle) ale jestem wśród osób, które są poniżej tego czego oczekuję, a nie potrafię znaleźć osób które coś mi dadzą. Uważam, sam w sobie, że mogą nie mieć czasu, nie chcieć. Również zauważyłem chęć chodzenia na psychoterapię, ot tak dla siebie, dla wiedzy jak to wygląda. Czy mogę być spokojny o taki stan? To jest okej?

Witam,

Jeśli nie powoduje to dyskomfortu psychicznego czy też psychicznego bólu i nie utrudnia relacji z innymi na tyle, by to panu przeszkadzało, to jest "okej". W przeciwnym razie proponuję udać się na konsultację z psychologiem, co pozwoli rozwiać wątpliwości zarówno co do wiedzy "jak to wygląda", jak i pana stanu czy też zachowania.

Pozdrawiam

Witam,

W pracy pomocowej, szczególnie jako psycholog własna terapia jest wskazana i pomaga profesjonalnie wykonywać w przyszłości zawód psychologa. To, że Pan ma potrzebę psychoterapii to bardzo adekwatne uczucia. Psychoterapia pomaga rozwijać się w tym zawodzie.

pozdrawiam Paulina Kwaśniewska

Dzień dobry,

Psychoterapia własna jest niezwykle istotnym elementem późniejszej pracy jako terapeuta/pomagacz. Pozwala to na obiektywne spojrzenie na pacjenta jak również wyzbycie się własnych przekonań na pewne tematy.

Naturalne jest również to, że dąży Pan do samorozwoju i chęci czerpania wiedzy od innych specjalistów oraz osób doświadczonych. Jest to również adekwatne o ile nie cierpią przy tym Pana relacje z najbliższym otoczeniem.

Pozdrawiam serdecznie

Klaudia Andrzejczak