Rozwój posocznicy i ropniaków po zaniedbaniu higieny

Witam, mam pytanie. Otóż się obawiam, że przez swoją ludzką głupotę i zaniedbanie zębów rozwinęły mi się ropniaki i obawiam się, że rozwija się u mnie posocznica z tego powodu, mam konkretne objawy. Co robić ??? Gdzie iść ? Dostanę skierowanie do szpitala na wyrywanie zębów i leczenie szpitalne ? Tak zaczynam się bać, a dopiero teraz to do mnie dociera. ;( Na przekrój złego jestem osobą młodą... Głupota ludzka...

Jeżeli Pan jest w domu i pisze na ABCzdrowie, to z pewnością nie ma Pan jeszcze Sepsy, ponieważ jest to taki stan że Pacjent najczęściej z poważnymi objawami zagrożenia życia przebywa na oddziale.Natomiast nie zmienia to faktu,że zniszczone zęby mogą być jej przyczyną. Jeżeli ma pan takie podejrzenia, to koniecznie niezwłocznie trzeba udać się do stomatologa, który zleci odpowiednie badania i ewentualnie skieruje na oddział szpitalny. Z ostrymi objawami typu gorączka, ból, obrzęk, objawy neurologiczne można bezpośrednio udać się na ostry dyżur chirurgiczny ( jeżeli w okolicy jest to Chirurgia Stomatologiczna, lub Szczękowo-Twarzowa ).

Witam,
O jakich objawach piszesz? nie opisałeś ich, więc nie można stwierdzić jak one się mają do stanu, który mógłby Ci zagrażać.
Proponuję ,skoro już wiesz o swoich potrzebach stomatologicznych, rozpocząc kompleksowe leczenie zębów.