Rozwój seksualności u dziecka

Starsza córka zaczęła nosić stanik mając 13 lat. Do 12 lat kąpała się w przydomowym basenie w samych majtkach, często przebierając się przy rodzicach, a o byciu seksi zaczęła mówić mając 14-15 lat. Dziś ma 20 lat i jest porządną dziewczyną. Młodsza córka ma 6 lat i zażądała stanika, by "być seksi jak lalka barbie" (te słowa przyniosła z przedszkola). Czy mam szukać jej stanika dla przedszkolaków czy raczej zmienić lalki z barbie na tradycyjne (bez dużych piersi), by nie miała takich skojarzeń?

Rozwój dzieci w obecnych czasach zachodzi dużo szybciej i jest to naturalne. Z pewnością warto porozmawiać z córką o tym, co to znaczy "być seksi" i w jakim celu chce taka być (będzie to absolutnie lepsze wyjście niż wymiana lalek.....).

Witam serdecznie,
Z roku na rok wszystko się zmienia, łącznie z szybkością rozwoju i świadomości dzieci. Starsza córka wychowywała się w nieco innych realiach niż 6-latka wychowuje się teraz. Jeżeli inne zachowania młodszej córki nie wzbudzają Pani niepokoju, nie ma się czym przejmować. Dzieci często powtarzają to, co usłyszą w przedszkolu. Na pewno warto dużo z córką rozmawiać i uświadamiać ją w pewnych sprawach.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska