Rozwolnienie, wysoka gorączka i wysokie ciśnienie u 3-latka

Syn 3lata dostal rozwolnienia, na drugi dzien goraczka do 41 stopni, zostal na noc w szpitalu. Niepokoi mnie fakt ze w szpitalu mial wysokie cisnienie czy to normalne? Mieszkam za granica i nie jestem do konca przekonany do miejscowych specjalistow. Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam Lukasz

Małgorzata Panek

Wysokie ciśnienie może wynikać ze stresu czy też przewodnienia organizmu. W przypadku nasilonej biegunki dochodzi do odwodnienia, więc w przypadku osłabienia malucha i hospitalizacji nawadnia się dziecko w szpitalu doustnie lub dożylnie . Należałoby zweryfikować czy nie występują obrzęki i czy dziecko oddaje prawidłowo mocz. Jednorazowo zbyt wysokie ciśnienie tętnicze nie świadczy o nadciśnieniu. Proszę zwrócić na to uwagę pediatrze podczas następnej wizyty, aby kontrolnie zmierzył u dziecka ciśnienie.
Pozdrawiam