RTG a skolioza kręgosłupa

wynik RTG Scoliosis kręgosłupa piersiowo-lędźwiowego w kształcie litery S, z rotacja wzdłuż osi długiej. Zniesienie lordozy szyjnej. Kręgosłup w odcinku C, TH, LS WYKAZUJE ZAAWANSOWANE ZMIANY ZWYRODNIENIOWE -SPONDYLOARTHROSIS. zmiany są SZCZEGÓLNIE ZAAWANSOWANE W części C i TH kręgosłupa. Tarcze międzykręgowe C3C4, C4C5, C5C6, L4L5 zwężone. Mam pytanie jakiego typu dolegliwości mogą towarzyszyć tym zmianom, ponieważ oprócz bóli pleców, stóp, dretwienia stopy zdarzają się zawroty głowy?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wachlarz objawów jaki może pojawiać się w przypadku tak zaawansowanego stadium choroby zwyrodnieniowej jest bardzo szeroki. Wszystkie objawy jakie Pani podała wraz z bólem głowy mogą mieć miejsce. Warto udać się do neurochirurga. Z pewnością konieczny będzie zabieg operacyjny.