RTG i esowata rotacyjna skolioza
Witam otrzymałam wyniki rtg i chciałabym co oznaczają:Esowata rotacyjna skolioza kr.Th-L,rotacja trzonów kr.L w st.znacznym. Trzony kr. Th o zachowanej wysokości z zaostrzeniami na krawędziach. Spłycona kyfoza.Boczne obniżenia przestrzeni m- kręgowych zwłaszcza th7-10. Drobne zmiany zwyrodnieniowe w stawach poprzeczno-żebrowych Zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-kręgowych. Przewężona szpara lewego stawu krzyżowo-biodrowego. Nieco wyższe ustawienie lewego talerza biodrowego

KOBIETA ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuję na etiologię zwyrodnieniową stawów. Zmiany mogą powodować dolegliwości bólowe. Proponuje skonsultować wynik z neurochirurgiem lub ortopedą.