RTG klatki piersiowej 51-latki
RTG Klatki piersiowej. Sylwetka serca o konfiguracji aortalnej. Krążenie małe wydolne. Miąższ płucny bez świeżych zagęszczeń. Zgrubienia przy oskrzelowe w polach dolnych obu błuc.

KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Przedstawione zmiany prawdopodobnie są konsekwencją wynikającą z przebytych procesów zapalnych. Konfiguracja aortalna wynika najczęściej z nadciśnienia lub wady zastawkowej.