RTG kręgosłupa 29-latki
Byłam na zdjęciu rtg, dostałam wynik: pogłębienie lordozy w dolnej częsci kreg. L z ustawieniem kości krzyżowej pod dużym kątem oraz z nasrępowym przesunięciem linii statycznego obciązenia ku przodowi, która przebiega przez przednią krawędz krzonu S1. Agnieszka l.29 Dziękuje za odpowiedz

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon