RTG kręgosłupa i osteofity na powierzchniach trzonów
Zrobiłam zdjęcie kręgosłupa - wynik brzmi: osteofity na przednich powierzchniach trzonów oraz w stawach unkowertebralnych, wyprostne ustawienie kręgosłupa, skrzywienie boczne w prawo, zwężenie C4-C5-C6 z podwichnięciem C4-C5. Czy to groźne,jak się leczy???proszę o odpowiedź

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.