RTG kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego
OTO MOJE WYNIKI RTG kregoslupa szyjnego i lędzwiowego zmiany zwyrodnieniowe i prlifecyjne na poziomie C 3 i C 7 z obniżoną wysokością szpar międzykręgowych C 5 i C 6 i w większym stopniu C 6 i C7 Dyskretna prawostronna skolioza w odcinku lędźwiowym L 4 L 5 z tendencją do tyłozmyku L 4 Miernego stopnia osteofitoza krawędziowa. Bardzo proszę o opinie czy to coś jest groźnego i do jakiego lekarza się udać na leczenie z gory dziekuję M Petryniak

KOBIETA, 66 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na dość poważną w skutkach chorobę kręgosłupa o typie zwyrodnieniowym. Poszczególne zmiany są wynikiem wytwórczego charakteru choroby. W wyniku szeregu procesów w obrębie kręgosłupa dochodzi do zaburzenia jego architektoniki i prawidłowej budowy. Poprzez nieprawidłowy rozkład sił działających na nasz kręgosłup możemy odczuwać silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Można jednak zatrzymać lub chociaż spowolnić rozwój choroby poprzez regularne ćwiczenia mające na celu min wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych. Z tego też powodu polecałbym konsultację z lekarzem rehabilitantem.