RTG kręgosłupa szyjnego u 55-latki

proszę o interpretację rtg kręgoslupa szyjnego u 55 letniej kobiety:dyskretne obnizenie wys.k-mc4-c5-obrazradiologiczny sugeruje zmiany w przebiegu dyskopatii.niewielkie zmiany spondylosis deformans i spondyloathrosis unoverthoriosi uncovetebralis.zniesienie fizjologiczne lordozy-co mnie czeka

NIe wiem jakie ma Pani objawy. Z samego opisu wnioskowalbym, ze sa to niewielkie zmiany zwiazane z wiekiem. Natomiast zniesienie lordozy oznacza wzmozone napiecie miesni plecow, ktore moze byc samo w sobie bolesne.