RTG płuc i cień na płucu
Witam, Zrobiłam kontrolne rtg płuc - po raz pierwszy w życiu. Okazało się, że na dole lewego płuca jest cien okrągły wymiary 33*34mm. Opis radiologa owalne zapalenie płuc? Dostałam skierowanie na oddział pulmunologii. Pani pulmunolog zbadała mnie - osłuchowo ok, zleciła morfologię, tsh i gazometrię. Wyniki wszystkie w normie. Nie mam goraczki, kaszlu, ani duszności. Pani pulmunolog opisała zmiane : nieostro okonturowana, o słabo wyrysowanym zacienieniu. czy to może być nowotwór?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Witam, bez możliwości analizy wyników badań nie można napisać nic więcej. Zmiana wymaga na pewno obserwacji, czyli pozostawania pod kontrolą pulmonologa i wykonania kontrolnego zdjęcia RTG za kilka-kilkanaście tygodni. Na obecnym etapie nie można ani w 100% potwierdzić, ani wykluczyć choroby nowotworowej.