Ruchliwość 5-miesięcznego dziecka podczas snu

Moja córka ma 5 miesięcy. Od urodzenia była "ruchliwa" podczas snu. Znajoma doradziła, aby ją opatulać do snu. Otulaliśmy ją ciasno kocykiem i rzeczywiście pomogło. Problem zrobił się kiedy podrosła, podczas wiercenia się wyswobadza się z kocyka i przez to budzi. Próbowałam kłaść ją bez niczego, ale wtedy śpi maksymalnie 30min. Kupiliśmy specjalny otulacz dla dzieci 6-10kg, ale widzę że teraz strasznie rzuca nóżkami, kopie. Jak próbuję położyć ją bez niczego to trzyma nóżki w górze. Co robić?
KOBIETA ponad rok temu

Codzienna pielęgnacja zdrowej skóry niemowląt i małych dzieci

Skóra maluszka jest wyjątkowo delikatna, dlatego wymaga specjalnej ochrony i pielęgnacji. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak dbać o nią każdego dnia.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

W sklepach dostępne są także śpiworki do spania dla dzieci < 1 r.ż. Może to byłoby dobre rozpoznanie.
Poza tym warto wybrać się do swojego lekarza rodzinnego, który po zbadaniu dziecka będzie w stanie stwierdzić czy u dziecka nie występują jakieś niepokojące objawy neurologiczne.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty