Ruchliwość plemników

Witam. Mam 31 lat a mój narzeczony 26. Mam już córkę 13lat z poprzedniego związku. U mojego narzeczonego po dwóch badaniach nasienia stwierdzono małą ruchliwość plemników 23% ruchu A i B. Zaproponowano nam od razu metodę in vitro. Nie powiedziano nam nic na temat przyczyn takiego stanu nasienia, nadmieniam, że mój partner nie pije alkoholu ani nie pali papierosów.

Dowiedzieliśmy się z książek i z internetu, że mogą pomóc witaminy A,E,B12, cynk, selen i L-Karnityna. Chciałabym się dowiedzieć czy faktycznie mogą nam te witaminy pomóc i jakie mamy szanse na ciążę? Staramy się już o dzidziusia półtora roku. Z góry dziękuję za odpowiedź. 

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam. Pytanie to powinni Państwo skierować do specjalisty od niepłodności. Zdrowe odżywianie i ogólnie styl życia są istotną przyczyną nieprawidłowości nasienia, dlatego niewykluczone, że wymienione przez Panią preparaty pomogłyby. Z pewnością narzeczony powinien poddać się dalszym badaniom. U podłoża tego rodzaju problemów są często również zaburzenia hormonalne, inne choroby oraz przyjmowane leki. Pozdrawiam!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy