Ruchomość napletka u 3-letniego dziecka

Witam. Synek 3 latka. Do którego roku odkleja sie od napletka skóra? Synek ma jedna czesc z prawej strony odklejone do polowy zoledzia druga strona mniej. Skora jest szeroka naciaga sie nie ma stulejki. Naciagamy tyle ile sobie da nic na sile. Czy ten napletek będzie sam sie odlepial i ile to moze potrwac?

Małgorzata Panek

Około 3 roku życia fizjologicznie dochodzi do odklejenia napletka od żołędzi. Oczywiście są drobne różnice indywidualne, jeśli chodzi o trwanie tego procesu. Skoro już z jednej strony jest odklejony, proszę spokojnie poczekać, aż tak samo stanie się z drugiej strony i nie robić nic na siłę, gdyż to mogłoby doprowadzić do blizn i trwałej stulejki. W razie wątpliwości proszę pokazać lekarzowi pediatrze podczas wizyt bilansowych.
Pozdrawiam