Ruchomy guzek z prawej strony szyi u dziecka

Witam. Dziś zauważyłam u mojej 21 miesięcznej córeczki z prawej strony szyi mały ruchomy guzek.Dopiero dziś go zauważyłam wcześniej go nie miała...Córeczka obecnie ma lekki katar,ostatni raz była chora jakis prawie rok temu... Bardzo sie martwię ,co to może być,i czy jej to zniknie,bo widać ten guzek gołym okiem.Raczej ją nie boli,jest energiczna,ma apetyt...Do lekarza pójdę dopiero w pn popołudniu,martwię się bardzo :(

Małgorzata Panek

Może być to powiększony węzeł chłonny związany z infekcją dróg oddechowych.
Bez zbadania zmiany, nie można określić jej charakteru. W przypadku , gdy jest to powiększony zapalnie węzeł, zniknie on z ustaniem infekcji.
Proszę pokazać guzek pediatrze.
Pozdrawiam

Małgorzata Panek

Opisywany przez Panią guzek może być towarzyszącym infekcji powiększonym węzłem chłonnym. Jeśli by tak było, powinien zniknąć z ustąpieniem infekcji.
Bez zbadania dziecka nie można określić charakteru guzka. Proszę pokazać zmianę lekarzowi pediatrze.
Pozdrawiam