Ruchy dziecka w 17. tygodniu ciąży

Witam, W 17 tygodniu poczułam pierwsze ruchy dziecka, jednak było to jednorazowo, przez dzien może dwa. I tu moje pytanie czy za wczesnie jest jeszcze aby te ruchy byly regularne czy jak juz sie zaczely to powinnam odczuwac codziennie?niedlugo bedzie 18 tc.martwie sie poniewaz od kilku dni cisza.

Małgorzata Panek

Wszystko zależy od tego, czy jest to Pani pierwsza ciąża. Typowo pierwiastki (kobiety po raz pierwszy w ciąży) odczuwają ruchy płodu po raz pierwszy około 20tc. W przypadku wieloródek jest to ok 18tc.
Także nie ma powodów do obaw, gdyż 17tc to dość wcześnie na odczuwanie ruchów dziecka.
Proszę pamiętać o wizytach kontrolnych.
Pozdrawiam