Rumień na twarzy - jak go zlikwidować?

Witam. Od kilku dni stosowałam Duac, niewielką warstwę nakładałam na noc na twarz. Lecz 3 dnia stosowania żelu dostałam silnego ruminia. Nie wiem co teraz mam zrobić, co stosować dla złagodzenia tego. Dodam jeszcze, iż przyjmuję bromergon ze względu na wykrycie mikrogruczolaka. Czy mogła zajść jakaś reakcja pomiędzy tymi lekami? Twarz dodatkowo pokryły małe chrostki jak wysypka, swędzi i jest czerwona . Proszę o poradę.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Z opisu wynika, że prawdopodobnie wystąpiły objawy niepożądane stosowanego leku.
Preparat, który Pani stosuje w swych działaniach niepożądanych daje objawy takie jak rumień, wysypka, zapalenie skóry i inne.

Jeżeli objawy będą się utrzymywały powinna Pani udać się do dermatologa prowadzącego celem zmiany leku.

Pozdrawiam!