Rumień na udzie przy podejrzeniu boreliozy

Witam! Obca osoba podeszła dziś do mnie i zwróciła uwagę, iż mam na udzie rumień - w środku czerwony, przechodzi potem w słabo czerwony a dalej jasna obrączka, średnica powyżej 5 cm. Powiedziała, że też taki miała, przeszła boreliozę (układ nerwowy). Zgłosiła się b. późno do lekarza, ponieważ nie miała na ciele kleszcza. ja też nie znalazłam kleszcza na ciele. Czy powinnam zgłosić się do lekarza? Czy to może być borelioza?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej byłoby to uzasadnione postępowanie.