Rumień nie zniknął - czy leczenie jest skuteczne?

Miesiąc temu ugryzł mnie kleszcz, po 3 dniach wyskoczył mi rumień. Od razu zgłosiłem się do lekarza, dostałem antybiotyk na 3 tygodnie. Właśnie kończę dziś zażywać go, ale niepokoi mnie, że rumień nie zniknął. Fakt, jest mniej widoczny, ale cały czas jest. Czy to oznacza, że nie wyleczyłem się do końca???

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Trzy tygodnie leczenia antybiotykiem w przypadku wystąpienia rumienia wędrującego jest górną zalecaną granicą. Takie leczenie jest uznawane za skuteczne. W związku z powyższym oraz tym, że rumień jednak zanika, proponuję poobserwować go jeszcze około 1-2 tygodni, i w razie dalszych wątpliwości skontaktować się z lekarzem.

Tutaj znajdzie Pan więcej informacji o leczeniu boreliozy.

Serdecznie pozdrawiam!