Rumień po ugryzieniu przez końskie muchy a antybiotyk

W VII na Pisie (odcinek pastwisk) pogryzły mnie końskie muchy. 2 rumienie 15-20cm z obwódką-po ok. 2tyg. zsiniały i znikły.Zlekceważyłam to. Po ok.4 tyg. rozpoczęły się coraz silniejsze bóle stawów, głowy, drętwienie powieki, karku, mrowienia, pogorszenie wzroku itp. LR mnie wyśmiała (brak rumienia!) i zleciła badania krwi i RF, które są prawidłowe.Wizyta w SZak w III15 - tam powiedziano mi ze rumien w wywiadzie zobowiązuje LR do podania antybiotyku (bez diagnostyki) a LR odmawia. Co robić?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Proponuję skonsultować się z lekarzem chorób zakaźnych, który zdecyduje podczas konsultacji o włączeniu antybiotyku.