Rumień się powiększa, a lekarze to lekceważą - co robić?

Około 3-4 tygodni temu mój chłopak miał kleszcza, wyjął go (raczej w całości, bo pozostałości żadnych nie widać), po 1-2 tygodniach pojawił się rumień, który się powiększa.

Tydzień temu poszedł do lekarza. Pani Doktor przepisała biseptol i kazała brać go przez 5 dni. Niestety rumień nie zginął, a się powiększa. Dziś znów poszedł do lekarza (innego niż wcześniej). Tym razem Pan Doktor stwierdził, że nic się nie dzieje, a ten rumień to coś normalnego i nic więcej w tej sprawie nie zrobił.

Co robić? Proszę bardzo o pomoc...

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Rumień po ukąszeniu kleszcza, z charakterystycznym przejaśnieniem w środku oraz poszerzajacy się z czasem nie jest zazwyczaj bagatelizowany przez lekarzy. Potrzebny jest ściślejszy opis rumienia u Pani chłopaka. Może warto udać się do lekarza zakaźnika, który oceni rumień.