Rwące bóle jajników w 5 tygodniu ciąży

Jestem w pierwszej ciazy w 5tyg. Odczuwam rwiace bole jajnikow. Bylam u lekarza i dostalam antybiotyk na zapalenie pecherza. Mam obawy zwiazane z porobieniem. W jakiej sytuacj mam udac sie ponownie do lekarza? Czekam na pierwszs usg. Dopytywalam sie w rodzinie , np moja ciocia tez miala bole jajnikow w ciazy a moja mame nic nie bolalo. Dodam, ze mieszkam w Uk, nie wiem czy nie pojechac do polski na normalne badania. Czy moge wiazc na te bole nospe?

Lek. Marta Jaruchowska

Mozna wziac no spe, chociaz lepszy chyba by byl zwykly paracetamol. Takie bole moga byc, czy sa to bole jajnika trudno powiedziec, trzeba wykonac usg zeby ocenic czy nie np torbieli.jesli bol nie bedzie ustepowal po paracetamolu, wystapilaby goraczka lub krwawienie prosze nizwlicznie udac sie do szpitala.