Rwące bóle w łydkach jako objaw zatorowego zapalenia żył głębokich

Otóż jakiś czas temu zaczełam odczuwać rwące bóle w łydkach. Było to tuż przed okresem wiec myślałam że to normalne. Dodam że cierpie na nerwice lekową i miała również drętwienie rąk i policzka. Dwa dni temu byłam zmuszona zażyc Escapelle po niezabezpieczonym stosunku. Już rano po zażyciu zaczełam odczuwać mocny ból w prawej łydce. Nie ukrywam że cała ta sytuacja była dla mnie bardzo stresująca. Stąd moje pytanie czy to może być objaw zatorowego zapalenia żył głębokich? Czy może nerwicy?

Marta Mielniczuk

Nagły, rwący ból w łydce może być spowodowany zakrzepicą żył głębokich, zazwyczaj (lecz nie zawsze) towarzyszy mu obrzęk i zaczerwienienie. Proszę jak najszybciej udać się do chirurga. Pozdrawiam serdecznie.