Rysunek okołoskrzelowy obustronnie wzmożony zwłaszcza w okolicy dolnego bieguna wnęki płucnej prawej

Witam. Właśnie odebrałem wyniki: Rysunek okołoskrzelowy obustronnie wzmożony zwłaszcza w okolicy dolnego bieguna wnęki płucnej prawej. Kąty przeponowo żebrowe wolne sylwetka serca nie powiększona. Co to oznacza?Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nieprawidłowości zaznaczone w badaniu najprawdopodobniej są zmianami pozapalnymi powstałymi w wyniku infekcji dróg oddechowych.