Rysunek podścieliskowy płuc wzmożony w RTG
Mam 36 lat nie palę. Dwa razy przechodziłam grypę w odstępie miesiąca, teraz znów jestem chora -objaw grypy i kaszel, zalecono RTG klatki oto wynik: Rysunek podścieliskowy płuc wzmożony czy to oznacza że mam lub przechodziłam zapalenie płuc nie czuję się nic lepiej pomimo antybiotyku Amoksiklav(875mg 125mg). Wizytę u pulmonologa mam dopiero 19 lutego.

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
83 poziom zaufania
Badanie obrazowe należy zawsze konfrontować z badaniem klinicznym. Nie mniej wzmożony rysunek świadczy o toczącym się stanie zapalnym.