Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ryż, kasza, makaron, a dieta Dukana: czy można jeść?

Witam. Mam 19 lat. Niedawno odkryłam dietę Dukana, jednak nie jestem pewna, czy można podczas niej spożywać ryż, kaszę i makaron. Szczególnie bardzo lubię jeść ryż, dlatego martwi mnie, że w przepisach tej diety nie ma słowa o tym produkcie. Chciałam się także zapytać, czy można zastąpić słodzik miodem?

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa
67 poziom zaufania

W diecie białkowej dopiero w III etapie wprowadza się węglowodany (w ograniczonej ilości). Polecam zapoznanie się z artykułem, w którym wyjaśnione są wszystkie etapy tej diety: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dukana

Miód dostarcza węglowodanów prostych, a słodzik jest bezkaloryczny. Założenia diety ograniczają ilość dostarczonych węglowodanów, także prawdopodobnie nie można tych produktów wymieniać między sobą.

Jednak warto zaznaczyć, że nie jest to dieta zbilansowana, ponadto stwarza ryzyko niedoborów żywieniowych, zakwaszenia organizmu, spadku koncentracji i uwagi (gdyż brak węglowodanów zaburza prawidłowe funkcjonowanie mózgu). Ponadto dieta białkowa jest bardzo obciążająca dla niektórych organów - wątroby i nerek.

Pozdrawiam

Dietetyk w poradni dietetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy