Ryzyko ciąży

Witam,
mimo mojego wieku jak widzę mam spore niedociągnięcia wiedzy, a i paniczny strach. Ponad 3 tygodnie temu kochałam się z mężem bez zabezpieczenia. Dokładnie 24 dni temu, przez 1,2 i 3 dzień miesiączki (okres krwawienia - plamienia to bite 7 dni).

Muszę dodać, że mam krótki cykl, bo 24 dni. Teraz powinnam dostać miesiączkę. Niby mam ją, ale jest coś nie tak. Zbyt słaba jak na pierwsze dni. Wczoraj wieczorem robiłam test płytkowy amil. Wynik wyszedł negatywny. Czy można ufać wynikowi? Bardzo proszę o odpowiedź! Czy jest możliwe, że jestem w ciąży???

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Dorota Michałek

Witam!

Istnieje znikome prawdopodobieństwo, że zaszła Pani w ciążę podczas stosunku w pierwszych dniach miesiączki, ale przy krótkich cyklach jest taka możliwość. Skoro test wyszedł negatywnie to może Pani wykonać  drugi i jeśli wynik także będzie ujemny, raczej nie jest Pani w ciąży. Niepokojące krwawienia/plamienia powinna Pani zweryfikować u swojego lekarza ginekologa - konieczne jest badanie ginekologiczne oraz przeprowadzanie szczegółowego wywiadu.

Pozdrawiam