Ryzyko ciąży a krwawienie z odstawienia

2 opakowanie M21. 2 tabketka z opoznieneim9h. 5 dni pozniej petting(wprowadzenie nasienia napalcu). 4 tygodnie po sytuacji wizyta(endo cienkie). wizyta 6 tyg po(lekarz mowi ze krwawienie powinno byc, sluzowka pogrubiona). krwawienie pojaiwlo sie dzien po wizycie. Pytanie brzmi: czy moge wykluczyc ciaze? czy lekarz zobaczylby jakiś pęcherzyk 6tyg po stos,a dzien przed poajwieniem sie krwawienia z odst? Czy endo sie pogrubia przed krwawieniem z odstawienia?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli lekarz przy badaniu nie mówił nic o ciąży z pewnością można ja wykluczyć. Opóźnienie do 12 h nie wpływa na skuteczność antykoncepcji. Endometrium nie pogrubia się znacząco w trakcie stosowania antykoncepcji.

To już 3 pytanie o to samo. Jeśli tak sie Pani boi prosze nie uprawiać sexu lub stosować dodatkowo prezerwatywe. Skoro była Pani u ginekologa który ciąże wykluczył nie widze powodu zadawac bez końca tych samych pytań na forum. Ginekolog po badaniu giekologicznym i USG ma 100% pewności i wie co mówi.