Ryzyko ciąży a nudności i osłabienie

Witam! Współżyłam z chłopakiem 16.07, był to mój ostatni dzień płodny. Kochaliśmy się z zabezpieczeniem. Około pół godziny po stosunku partner wszedł we mnie raz bez. Później znów kochaliśmy się z zabezpieczeniem. 29.07 dostałam normalny obfity okres. Około 2 tygodnie później zaczęłam się dziwnie czuć (nudności, ból głowy, czasem senność). Dodatkowo powiem, że przez te 2 tygodnie nie jadłam nic gotowanego, tylko kanapki (ewentualnie zupka chińska). Kolejny okres przypadał na 26.08. Dnia 19.08 dostałam coś jakby okres. Był on przez 1 dzień. Odczuwam jakbym miała twardy brzuch. W dniu 28.08, czyli około 6 tygodni od stosunku zrobiłam wieczorem test ciążowy, wyszedł negatywny. Bardzo mnie niepokoi mój brzuch. Czy ten jednodniowy okres mógł być spowodowany tym brakiem gotowanego jedzenia? Czy może ciąża? Nudności pojawiają się, gdy wypiję kawę - nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale wole napisać. W ostatnim czasie śpię dłużej niż zawsze. Około 2 miesięcy temu przytyłam, a teraz schudłam ok. 2 kg. W dniu dzisiejszym (31.08) pojawiły się brązowe upławy. Proszę o pomoc. Czy to może być ciąża? Czy może przeciążenie organizmu? Nie mam kiedy udać się do lekarza, bo często pracuję - prawie cały sierpień same noce po 12 godz. Pozdrawiam!

Lek. Marta Hat

Witam! W związku z opisaną sytuacją istnieje ryzyko ciąży, jednak jest ono bardzo niewielkie. Może się ono wynikać z obecności plemników w preejakulacie (wydzielinie poprzedzającej wytrysk). Wykonany test ciążowy powinien być wiarygodny, jednak warto go powtórzyć. Jeżeli chce mieć Pani 100% pewność co do wykluczenia ciąży należy wykonać badanie betaHCG z krwi. Po kilku tygodniach od potencjalnego zapłodnienia ujemny wynik wyklucza ciążę. Celem diagnostyki opisywanych dolegliwości należy udać się do swojego lekarza i wykonać badania podstawowe. Mogą one być spowodowane nieregularnym trybem życia, nadmiarem stresu oraz sposobem odżywiania. Pozdrawiam serdecznie!